Ez a Once Human kezdőknek szóló útmutató általános mechanikákat és tippeket tartalmaz a karakteralkotásról, a bemutatókról, a kezdő fegyverekről, a területekről, az UI menükben való navigálásról és még sok másról. Az Once Human számos műfajon átível, ezért sok olyan mechanikát tartalmaz, amelyet a játékosok nem ismerhetnek. Több különböző crafting munkapad, fejlesztési lehetőséggel, a tervrajzok megszerzésének módjaival, endgame tartalommal és túlélési szempontokkal nehéz követni mindent, ami történik. Nem is beszélve a menük és a billentyűkombinációk számáról, amelyekkel mindenhez el lehet jutni.
Szerver kiválasztása
Kétféle szerver közül választhatsz, PvE és PvP. Az Once Human többnyire PvE játék, bizonyos események vagy területek esetében opcionális PvP-vel. Bár a PvP specifikus szervereken több lehetőséged van más Meta-Humánokkal harcolni a zsákmányért és erőforrásokért. A PvE szervereken a Meta-Humánok együtt dolgoznak, hogy legyőzzék a nehéz ellenséget a Prime Wars és más világesemények során. A PvE-szervereken a meták anyagokat gyűjtenek, majd az erőforrásokat kombinálva lőszert, molotovokat és rakétákat készítenek a Prime Warsra való felkészüléshez. A Prime Warsban 40+ játékos védi meg a Starroid Restrainer-t egy erős boss elpusztításától. A szerveren mindenki hozzáférhet a Prime War területén való építkezéshez, és bárki megjelenhet, amíg el nem éri a játékoslimitet.
Világok
Minden szerver több világra van osztva, hogy minden játékosnak elegendő hely maradjon a területek számára. Ha más világban vagy, mint a többi játékos, akkor nem fogod látni őket. Azonban szabadon válthatsz a világok között. A nyersanyagok is elkülönülnek a világok között, ami azt jelenti, hogy farmolhatod őket az egyik világban, majd egy másik világba válthatsz, hogy újra farmold őket.
Játék barátokkal
Egyazon régióban, szerveren és szervertípuson kell lenned ahhoz, hogy játszhass a barátaiddal. Arra is szükséged van, hogy a tutorial elvégzése után ugyanabban a világban legyél. A világ, amelyben vagy, a minimap felett jobbra fent található. Csatlakozhattok ugyanahhoz a partihoz, de ha nem ugyanabban a világban vagytok, akkor nem láthatjátok egymást. Egy teleporttoronyhoz kell menned akár a nyílt világban, akár egy településen, hogy ugyanabba a világba válts. Ha további részleteket szeretnél megtudni arról, hogyan játszhatsz a barátaiddal, mindenképpen nézd meg a Hogyan Lehet Csapatot Alkotni a Once Human-ben útmutatót.
Karakterkészítés
A játék széleskörű karakteralkotási lehetőségekkel rendelkezik. Rengeteg preset közül választhatsz, és még több csúszka segítségével testre szabhatod a kinézetedet. Magas, alacsony, kövér, sovány, nagy orr, kis fül, hegyes áll… minden lehetséges. Légy bátran kreatív, és készíts egyedi meta-embereket.
Egy fontos dolog azonban, amikor kiválasztod a karaktered súlyát, mindenképpen nézd meg a jobb alsó sarokban lévő játékosmutatót, hogy lásd, milyen előnyei és hátrányai vannak az egyes súlyszinteknek. Ha a karaktered túlsúlyos, akkor a gurulás sebessége csökken, de a visszarúgás kontrollja jobb. A karakter kiválasztása után is van mód a súly növelésére és csökkentésére, ha később változtatni szeretnél.
Tutorial
A tutorial nagyszerűen mutatja be a dolgokat. Miután Mitsuko házába érsz, el kell menned anyagokat gyűjteni és megtanulni a craftolást. Ez a zóna még mindig tutorial zóna, de történetesen rengeteg nyersanyaggal rendelkezik. Miután megszerezted a csákányt, nem árt, ha körbejárod a zónát, és összegyűjtesz néhány extra anyagot, mielőtt folytatnád. Rengeteg fát, kavicsot, rezet és vizet gyűjthetsz. Ha elsietsz a tutorialon, akkor a nyílt világba csöppensz, és amúgy is szükséged lesz az anyagokra. Szóval töltsd fel a készleteidet, mielőtt megküzdesz a tutorial bossal.
Landing Spot
A tutorial befejezése után a Nalcottban található indulási zóna fölé repülsz. A térképet az „M” megnyomásával nyithatod meg, és jobb egérgombbal kattintva bárhol vagy bármit megjelölhetsz. Egy romos monolit felett kell lenned. Úgy néz ki, mint egy óriási torony, ami az égbe nyúl. Az első néhány küldetés ezen a területen van, ezért érdemes a közelében leszállni, és onnan követni a fő küldetést.
Fő küldetés
A fő küldetés a tutorial folytatásaként működik, miközben felfedezed Nalcottot. Ha nem követed a fő küldetést, bizonyos tartalmak zárolásra kerülnek, ezért ajánlott, hogy tartsd magad hozzá. A fő küldetések általános célja a bossal való harc. Aktiváld a rift tornyokat (rift anchors), hogy hozzáférj az első igazi BOSS harchoz, egy monolitban. Miután legyőzted a bosst, menj a következő régióba, és ismételd meg. Amikor a rift tornyok aktiválására küldenek, szabadon aktiválhatod a kívántakat, amíg a megfelelő régióban vannak. Győződj meg róla, hogy mielőtt belépsz egy monolit boss harcba, teleportálj vissza a bázisodra, és töltsd fel a lőszert és a gyógyszereket. Btw a monolitok melletti területen mindig van egy teleporter.
Meyers Market
A fő küldetés első bossának megölése után visszamész Deadsville-be, hogy mindenkinek szólj, majd elutazol Meyers Marketbe. Meyers Market a második település, és itt találkozol Maxie-vel. Amikor megérkezel a városba, beszélj Maxie-vel a bejárat közelében, és ő feloldja neked a Cradle Override-ot. A Cradle a hátizsákod, amelyben harci Deviationt tartasz, valamint erős passzív buffokat tehetsz bele. Ezeket az erős passzív buffokat a karaktered szintlépésével, a craftingal, a kihívásokkal és a küldetésekkel oldod fel Nalcottban. A Cradle Override slotokat a monolitok és silók legyőzésével lehet feloldani. A Cradle Override-ot az „O” megnyomásával érheted el. A Cradle Override alaposabb megismeréséhez nézd meg a Cradle Override Útmutató-ot. Ne felejtsd el újra ellenőrizni a Cradle Override-ot, miután újabb monolitokat vagy silókat győztél le, hogy újabb erős passzív buffot adj a karakterednek.
Terület / bázis
A fő küldetés szerint a területedet akkor helyezed el, amikor Nalcottban landolsz, de ne aggódj, bármikor áthelyezheted a bázisodat egy új helyre. Engedélyeket is adhatsz barátaidnak, hogy használhassák a crafting munkapad, a ládákat, sőt, építkezhetnek is a területeden. Ehhez add hozzá a barátodat, majd a barátok listájában kattints a nevére, és engedélyezd a kívánt engedélyeket.
A bázisodat is áthelyezheted a térképen és különböző világokba. A bázisod áthelyezéséhez nyomd meg a „B”-t bárhonnan Nalcottban, majd nyomd meg a „Z”-t. Ekkor megjelenik a bázisod tervrajza, amit addig mozgathatsz, emelhetsz, leengedhetsz és forgathatsz, amíg a kívánt helyre nem kerül. Ez a funkció tíz percig használható. Ha alaposabban meg akarod nézni, hogyan mozgathatod a bázisodat, és hova szeretnéd tenni, nézd meg a Hogyan Lehet Áthelyezni a Bázisodat útmutatót.
Állapotjelzők
A négy túlélési állapotjelző közvetlenül az egészségsáv felett található, a képernyő alsó középső részén. Ezek a következők: stamina, épelméjűség, szomj és éhség. Az invetorydban a jobb alsó sarokban találod őket, és ha a mutatót lebegteted felettük, további információkat kapsz. Ott láthatod a karaktered súlyát és a rád ható effekteket is. A karakteredre gyakorolt speciális negatív vagy pozitív hatások is szintén itt láthatók.
Health / Élet
Az élet a képernyő alján lévő fehér sáv. A gyógyításhoz használhatsz aktivátorokat vagy aludhatsz egy ágyban. Az aktivátorokat az ellátmányok workbenchben készítheted el, és a kezdő aktivátorok 50%-kal gyógyítanak. Az ágyban alvás lassan gyógyítja a karakteredet, és a nagyobb ágyak gyorsabban gyógyítanak. Nagyobb ágyakat a településeken lévő árusoknál vásárolhatsz.
Stamina / állóképesség
A Once Human stamina hihetetlenül bőkezű. Staminát használsz, amikor sprintelsz, fát vágsz, ércet bányászol és gurulsz. A sprinteléshez, a fák kivágásához és az ércbányászathoz a stamina lemerülése nem annyira észrevehető. A gurulás azonban elég sok állóképességet emészt fel. Az állóképesség gyorsan regenerálódik, és szarvas- vagy nyúlhúsból ételeket készíthetsz, hogy ideiglenesen növeld. A karaktered súlya is hatással van az állóképességre, ezért mindenképpen ellenőrizd, hogy mennyi cuccot cipelsz magaddal az inventory-d alsó sarkában.
Sanity / Józanság
Nalcott körül mindenütt szennyezés van, ami megnehezíti a Sanity megőrzését. A nyers ételek fogyasztása, a szennyezett vízben való úszás, a szörnyek támadásai és a magas szennyezettségű zónák elszívhatják az épelméjűségedet. Amikor a Sanity csökken, a maximális életerőd egy része elfogy, de a Sanity-t sokféleképpen helyreállíthatod. Például szanitás gumicukor, gyümölcstea, grillezett gomba, kukorica sör, alvás és még sok más. Ha mindent megtudhatsz a józanságról, amit tudnod kell, látogass el a „Hogyan állítsuk helyre a józanságot” című útmutatóba.
Hydration / Szomjúság
A Once Human egyik túlélési mechanikája a hidratálás. Ha alacsony a hidratáltságod, csökken a mozgásod sebessége és lassabb az állóképességed regenerálódása. Míg ha a hidratáltságod tele van, akkor megnövekedett sprintsebességed és állóképesség is lassabban csökken. Bármely vízi forrásból szerezhetsz piszkos vizet, és egy kályhában felforralva meg tudod inni. Ha nem vagy közel vízi forráshoz, akkor felállíthatsz egy esővízgyűjtő rendszert, amit a memetikus fán (memetic tree) keresztül tudsz feloldani. A vizet viszonylag egyszerű beszerezni, szóval nem jelenthet nagy problémát.
Hunger / éhség
Az éhséget állatok vadászatával és gyümölcsök és zöldségek gyűjtésével oldhatod meg kalandozás közben. Ha az éhséged alacsony, akkor nem lesz elég erőd annyi tárgyat cipelni. Ha viszont tele van, akkor a maximális életerőd megnő, és kicsit több közelharci sebzést osztasz ki. Ahogy haladsz a Once Human végjáték felé, különböző ételek receptjeit oldod fel, amelyek különleges hatásokat adnak, mint például; ötven százalékkal több savat (acid) kapsz a moboktól, akiket megölsz, vagy megnövelt sebzést bizonyos fegyverhatásokkal.
Astral Dewlets
Naponta kapsz 20 asztrális harmadpénzt (Astral Dewlets), amiből különböző dolgokat vásárolhatsz, amelyek többsége az állapotjelzőkre vonatkozik. Vehetsz Sanity gumicukrot (józanság helyreállítása), aktivátorokat (gyógyító fecskendő), adrenalin injekciót (önélesztés), lapos kenyeret (étel) vagy narancslevet (ital). Az Asztráldúcok oldalra az Esc menübe lépve balra az Események fülre kattintva vagy az F3 billentyűvel tudsz eljutni. Ezután menj a Regular Event fülre. Ha valaha is kalandozol, és elfelejtettél magaddal vinni némi ellátmányt, akkor nézd meg az Astral Dewlets menüpontot, hátha el tudod hozni, amire szükséged van.
UI menük
A Once Humanban rengeteg menü van. Megnyitsz egy menüt, hogy egy másik menüre kattintva egy másik menübe lépj be. A menük nagy részében jutalmakat lehet igényelni és tapasztalatot gyűjteni. A menük, amelyekre érdemes odafigyelned, a heti jutalmak, a szezonális küldetések, a küldetések és a battlepass.
Commissions / megbízások
A megbízások olyan heti küldetések, amelyek közül ötöt választasz és teljesítesz, hogy tapasztalatot, energiát és irányítókat szerezz. A legtöbb heti küldetés könnyű, és hamar teljesíthető, miután elvállaltad őket. A fenti képen láthatsz néhány példát, mint például 30 forralt víz készítése, 20 étel készítése, 200 lőszer készítése és így tovább. A fő küldetésen kell előrehaladnod, hogy hozzáférj ezekhez a megbízásokhoz. Ha elég messzire jutottál, akkor a megbízások (commissions) képernyőjére úgy juthatsz el, hogy vagy elmész egy településen lévő commissions -árushoz, vagy lenyomva tartod a „Tab” gombot, és megkéred a V madarat, hogy mutassa meg őket. Minden egyes megbízás, amit a játék elején teljesítesz, majdnem elég tapasztalatot ad a szintlépéshez. Nem is beszélve a bónusz tapasztalatról, ha mind az 5 heti jutalékot teljesíted. A téged nem érdeklő megbízásokat is visszadobhatod, ha a megbízás jobb felső sarkában lévő visszadobás (reroll) gombra kattintasz.
Season Journey / szezonális küldetések
A szezonutazási kihívások hihetetlenül kifizetődőek, és ezeket minden héten érdemes szemmel tartanod, hogy biztosan összegyűjtsd az összes bónusz zsákmányt. Ha teljesítettél egy szezonút-kihívást, akkor igényelheted a belőle származó Mitsuko Márkákat. A Mitsuko Márkokat a szezoncélok menü jobb felső sarkában található szezonboltban található kozmetikai tárgyakra használhatod fel. Az igényelt Mitsuko Márkák is balra mennek, és elkezdik kitölteni a kört. Ha eleget szereztél ahhoz, hogy feloldd a jutalmakat az alján, akkor nagy darab Starchrom és memetikus pontokért igényelheted őket. Kapsz még egy specializációs tisztítót is, hogy újradobd az egyik memetikus specializációdat. A hetek előrehaladtával a szezonutazás jutalmai csak egyre nagyobbak lesznek, így mindenképpen nézz vissza minden héten.
Journey
A játék során alapvető feladatokat (Journey) teljesítesz. Amint egy feladatot teljesítettél, rákattintva igényelheted a jutalmat. A feladatok tapasztalatot és energiát adnak neked. Miután teljesítettél egy teljes Journeyt, igényt tarthatsz a teljesítési bónuszra, amely vezérlőket és Starchromot ad. A Journey menüjébe a „J” billentyűvel juthatsz el.
Battlepass
A battlepass rengeteg értékes használati tárgyat tartalmaz az ingyenes szinteken, valamint 6k starchromot. Alapvetően minden, amit a játékban csinálsz, ami tapasztalatot ad, az battlepass tapasztalatot is ad. A battlepass fizetős tierje csak kozmetikai tárgyakat tartalmaz. A battlepass 1-60 szintig tart, és az „Esc” megnyomásával és a jobb oldali Stardust’s Adventre kattintva juthatsz el hozzá.
Memetic Tree / skill fa
A Memetic tree alapvetően a tech tree vagy skill tree, ahol pontokat osztasz be, hogy hozzáférj a különböző mesterségekhez. A memetikus fán való tájékozódás elengedhetetlen. A négy részre van felosztva: infrastruktúra, crafting, logisztika és építés. A memetikát úgy tudod kiosztani, hogy rákattintasz és lenyomva tartod az „F” billentyűt. Ha véletlenül kiosztasz egy pontot, vagy úgy döntesz, hogy nem akarsz egyet, akkor könnyen visszaadhatod. Légy tisztában annak, hogy amikor visszaadod a kiosztott memetikát, elveszíted az energia egy részét, amit a kiosztáshoz használtál. A kiosztott memetikát kétféleképpen lehet visszaadni. Rákattinthatsz az egyes memetikára, amit vissza akarsz téríteni, és az „R” billentyűvel visszatérítheted. Valamint az „R” megnyomásával, ha nincs memetikus kijelölve, az egész memetikus fa visszatéríthető.
Infrastructure
Az infrastrukturális memetikai fa tartalmaz egy szétszerelő padot, egy kemencét és az anyagok farmolásához szükséges eszközöket. A fő küldetéssorozatban feloldod a szétszerelő padot, és arra használod, hogy a selejtes tárgyakat használható anyagokra bontod. Emellett feloldod a kemencét, és ércet olvasztasz vele. A középső ösvényt kioszthatod, hogy feloldd a magasabb szintű szerszámokat és végül egy elektromos kemencét, amely egyszerre két anyagot olvaszt. A Resource Detection megmutatja a közeli érceket, de nem tűnt olyan hasznosnak, mivel a szemeddel is láthatóak az ércek. Tehát ha nem lesz változás az erőforrás-érzékelésben, akkor megspórolhatod a memetikus pontjaidat és kihagyhatod őket.
Crafting
A crafting memetika a legfontosabb memetika a játékban. Ezen a memetikai fán feloldhatod az ellátmányok munkapadját, a felszerelés munkapadját, a gyógyszereket, a lőszert, az alapfelszerelést és a különböző fegyvereket. Az ellátmányok munkapadján lőszert, gyógyszereket, szerszámokat, elixíreket és horgászcikkeket készíthetsz. A felszerelés munkapadon fegyvereket és páncélokat készíthetsz. Valamint a felszerelésed javítására és a fegyvereid és páncéljaid kalibrálására, hogy növeld a statisztikáikat.
Az olyan gyógyszerekhez, mint az aktivátorok és az adrenalin, feloldhatod a memetikát. Az alap Activatorok 50%-kal gyógyítanak, az Adrenalin pedig talpra állít, miután leterítettek. Az Adrenalin használata után van egy lehűlési idő, ezért próbáld meg nem egymás után leteríteni magad. A lőszer különböző szintjeit oldhatod fel, amelyek szintenként nagyobb sebzésnövekedést adnak. Ahogy követed a Basic Gear memetikus útvonalat, feloldod egy páncélkészlet és több fegyver tervrajzát.
Logistics / logisztika
A logisztikai memetikával recepteket és tervrajzokat oldasz fel főzéshez, ültetéshez, vízgyűjtéshez, vízfeldolgozáshoz és elektromos létesítményekhez. Az alapfőzés lehetővé teszi, hogy húsokat főzzön kis adagokká. Ezután a magasabb szintű főzési memetikák olyan recepteket adnak, amelyekkel ételekké főzheted őket. Az ételekhez kicsit több hozzávaló kell, de extra előnyökkel járnak és/vagy több energiát adnak. A vízgyűjtés, a vízfeldolgozás és az elektromos létesítmények elengedhetetlenek a bázisod energiaellátásához a végjátékban. Kezdetben nem árt, ha sietsz a napelemekkel és az elektromos padokkal, mivel így nem kell folyamatosan fát termelned a főzéshez és a füstöléshez. Emellett az elektromos tűzhely egyszerre két ételt főz, az elektromos kemence pedig egyszerre két ércet olvaszt ki, amivel időt takaríthatsz meg.
Planting / Ültetés
Az Ültetés (planting) elengedhetetlen az összetettebb receptekhez. Amikor termesztesz egy növényt, van esélye arra, hogy eltérüljön. Az eltérített növények ritkák, de bizonyos típusú műtrágyát adhatsz hozzá, és eltéréseket használhatsz, hogy növeld az esélyedet, hogy termessz egyet. Néhány endgame recept erős és deviált összetevőket igényel, ezért jó ötlet egy bizonyos ponton az ültetési memetikával spekulálni és elkezdeni termeszteni a szükséges összetevőket.
Building / építkezés
Az építési memetikák feloldják az összes épületkomponenst, a területbővítéseket, a raktárat és a garázst. Az épületkomponensek tetőből, alapokból, ajtókból, ablakokból, lépcsőkből és bútorokból állnak, amelyek fa, kő és fém kivitelben készülnek. Kétszeresen bővítheted a területedet, így méretre teszel szert, és megnöveled az alapépítési korlátokat. A bázisépítési korlátok közé tartozik, hogy hány létesítményt helyezhetsz el, hány generátorod lehet, és hány dekoráció megengedett a bázisod körül. A storage memetika elengedhetetlen ahhoz, hogy ládákat építhess, amelyekben az összes zsákmányt tárolhatod. A területeden lévő létesítmények láthatják a bázisodon lévő összes tárolóládában lévő anyagot. Ami azt jelenti, hogy nem kell minden alkalommal megkeresned az anyagokat, amikor egy tárgyat szeretnél készíteni. Az épületrész legfontosabb memetikusa a garázs. A garázs memetikumra a járműveid javításához és fejlesztéséhez van szükséged.
Memetik specializációk
A memetikai specializációkat nehéz összefoglalni, mert milyen sok van belőlük, és milyen erősek lehetnek.Ezeket a specializáció-tisztítóval (Specialization Cleaner) visszaállíthatod. Kapsz 5 darabot a szezonális journey jutalmából, így hetente egyszer visszaállíthatod a legkevésbé kedvenc memetikus specializációdat. Másrészt elmentheted őket, amíg el nem éred a max szintet, és akkor kiválaszthatod a legrosszabbat, amit újra kell tekerni. Öt szintenként választhatsz egy memetikus specializációt. Néhány példa a specializációkra, amelyeket megkaphatsz: tárgy alapú specializációk, passzív kézműves állomás buffok és exkluzív anyag-átalakítások.
Tárgy alapú specializációk
A tárgy alapú specializációk olyan craftolható tárgyak, amelyek a leltárban lévő buffot adnak, vagy erős eszközök, amelyekkel anyagokat gyűjthetsz. Ezekkel a tárgy alapú specializációkkal kereskedhetsz is, így ha jót kapsz, eladhatod őket más játékosoknak, vagy odaadhatod a barátaidnak. Ezek a tárgyak, amelyeket kézműves 14 napig tartanak, és úgy működnek, hogy csak a leltárban vannak. Néhány példa erre a hátizsák bővítés, a szakácskés és az elektronikus markoló. A Backpack Expansion növeli a leltárkészleted méretét. A szakácskés több zsákmányt ad az állatokból, amelyeket megnyúzol. Az Electronic Grabber több elektronikus alkatrészt adna, amikor ládákat fosztogatsz.
Passzív crafting állomás buffok
Memetikus specializációt szerezhetsz, hogy feldobd néhány kézműves állomásodat. Például megkaphatod az Electric Furnace Efficiency-t, ami felére csökkenti az energiafogyasztást és 60%-kal csökkenti a crafting időtartamát. Egy másik buff az Electric Furnace számára, hogy dupla hozamot kap a késői játékban lévő ingotok, az alumínium és a volfrám olvasztásakor. Ezek a memetikus specializációk megváltoztatják a játékot, mert nem kerül semmi extra költségedbe, csak a buffokat kapod meg. Szintén amikor azt mondom, hogy megkapod a buffokat, nem a karakteredre gondolok. Az általad elhelyezett elektromos kemencék kapják a buffot, így szuper buffos kemencéket helyezhetsz el a barátaidnak, ha engedélyt adnak arra, hogy a területeden építkezz. Másrészt eladhatod a buffolt kemencéidet más játékosoknak, És ez csak egy a sok kombináció közül, amit a memetikus specializációkkal kaphatsz.
Exkluzív anyag átalakítások
Vannak olyan anyagátalakítások, amelyeket csak akkor tudsz elvégezni, ha feloldod a hozzájuk tartozó memetikus specializációt. Jó példa erre az arany és az ezüst ingot. Aranyércet és ezüstércet Nalcott környékén találhatsz, és néhány memetikus specializációval rendelkező tárgy magasabb szintű fejlesztéséhez használhatod. Azonban ha megkapod a specializációt, hogy ingot-tá olvaszd őket, akkor eladhatod őket egyenesen a kereskedőnek jó mennyiségű energiáért. Egy másik jó anyagátalakító specializáció az alapvető üzemanyag és a startrace érc csillagporforrássá alakítása. Mivel a csillagporforrás az egyik legfontosabb endgame nyersanyag, nem kell érte elcserélni némi alapüzemanyagot és startrace-ércet. Az utolsó példa az anyagátalakítási specifikációkra a legjobb lenne, a kén savvá alakítása. Alapvetőnek hangzik, de ez minden. Az egyik alapvető kezdő nyersanyag, a kén, egyből egy olyan endgame nyersanyaggá válik, amiből sosem lehet túl sok, egy kis energiaköltséggel. Mindenképpen tartsd szemmel az anyagátalakító memetikát, ahogy szintet lépsz.
Facilities / Létesítmények
A Once Human különböző létesítményei mindegyike célt szolgál. A scrap tárgyak lebontásától kezdve a craftinghoz használható alkatrészekig, vagy a karaktered ruházatának és a hátadon lévő fegyver elkészítéséig. Nézzünk át néhányat közülük, hogyan működnek. A crafting munkapadok a területeden lévő bármelyik tároló ládából származó összes anyagot használják, de ha a crafting szöveg piros, akkor hiányoznak cuccok a tárgyak elkészítéséhez.
Disassembly Bench / Szétszerelő pad
A memetikai fában az infrastruktúra fül alatt feloldja a Szétszerelési padot, és a csomópontja a „Disassembly Techniques” nevet viseli. A Disassembly padban szétszerelheted a törmeléket, lőszert, szerszámokat, dobható tárgyakat, fegyvereket, páncélokat és modokat. Kiválaszthatod azokat, amelyeket egyenként szeretnél szétszerelni, vagy kattinthatsz az alján lévő „select all” gombra. Miután eldöntötted, hogy mit akarsz selejtezni, tartsd lenyomva az „F” gombot a szétszereléshez.
Általános Crafting Bench mechanika
Ez vonatkozik a kemencékre, a kályhákra, az ellátmányok munkapadjára és a szintézis munkapadjára. Miután kiválasztottál valamit a craftinghez, a csúszkát mozgatva döntheted el, hogy pontosan mennyit készíts. Miután megnyomod az „F” gombot a craftoláshoz, az alul megjelenik a craftolási sorban. Amíg ebben a sorban vagy, láthatod a hátralévő időt, hogy mennyi van hátra, és minden mást, ami a sorban van mögötte. Egyszerre akár öt dolgot is beállíthatsz a sorba. Ne feledd, hogy nem kell megvárnod, amíg a crafting teljesen elkészül. Tehát ha egy 99-es köteget csinálsz, és 42/99 van, akkor rákattinthatsz, és kiveheted a 42-t. A sorba állított crafting fölé is mehetsz, és a felső sarkában lévő X-et megnyomva törölheted a tevékenységet. Ezáltal a fel nem használt anyagok visszakerülnek a leltárba.
Furnace / Kemence
A kemencét a memetikai fában az infrastruktúra fül alatt oldod fel, és a csomópontja az „smelting essentials” nevet viseli. A kemencék az érceket más crafting padokban felhasználható ingotokká olvasztják. A kemence belsejében balra láthatod a rendelkezésre álló olvasztási lehetőségeket. Ahogy egyre több memetikát oldasz fel, egyre több ingot láthatsz a kemencében.
Stove / Tűzhely
A memetika fában a logisztika fül alatt feloldasz egy tűzhelyet, amelynek csomópontja a „Stoves” nevet viseli. A kályhában ételt, vizet és az épelméjűséget helyreállító fogyóeszközöket főzhetsz. Ahogy utazol Nalcott keresztül, vannak receptek speciális élelmiszer- és vízfogyasztási cikkekhez. Ezek általában éttermekben és vendéglőkben találhatók. Mindenképpen szerezd meg az összes receptet, amit látsz, majd a invetoryba menj, hogy aktiváld a recepteket az „F” gomb megnyomásával. Ezután megfőzheted őket a tűzhelyeden.
Supplies Workbench / Kellékek munkapad
A memetika fában a crafting fül alatt feloldasz egy kellékeket tartalmazó munkapadot, amelynek csomópontja az „Essential Tools” nevet viseli. Az supplies munkapadján lőszert, gyógyszereket, szerszámokat, elixíreket és halászati tárgyakat készíthetsz.
Gear Workbench
A Gear Workbench egy kicsit másképp működik, mint a többi munka pad. Itt nincs várokázsi idő vagy várólista, és csak olyan dolgokat tudsz készíteni, amelyekhez van kész tervrajzod. Öt különböző szintre is craftolhatsz, amelyek általában a 10 szintenként kapott anyagoknak felelnek meg. Az ezekbe a szintekbe eső zónák általában az adott szinthez tartozó anyagokat adják. A II. szintű felszerelést csak 10. szintig, a III. szintű felszerelést pedig csak 20. szintig tudod felszerelni. Tehát a crafting szintek így néznek ki:
- Tier I
- Level 1-10
- Tier II
- Level 11-20
- Tier III
- Level 21-30
- Tier IV
- Level 31-40
- Tier V
- Level 41-50
Gear Workbench használati útmutató
Egy fegyver vagy páncélzat elkészítéséhez a felszerelés (gear) munkapadban először össze kell raknod az alkatrészeket. Az egyes +-ra kattintasz alul középen, és az „F” billentyűvel a jobb oldalon található anyagokat használod az alkatrész elkészítéséhez. Miután elkészítetted az összes alkatrészt, nyomva tarthatod az „F” gombot, és elkészítheted a kész tárgyat. Bármilyen saját magad által készített felszerelést újra és újra megjavíthatsz a javítás fülön. Az elkészített vagy talált felszereléseket vagy fegyvereket nem lehet eldobni a barátaid vagy más játékosok számára. A szétszerelő padban szétszedheted őket, hogy visszakapj néhány anyagot, amiből elkészítették.
Fegyverek és páncélzat
A Once Humanban sokféle fegyver és felszerelés található. Néhányhoz úgy juthatsz hozzá, hogy feloldod a memetikus fában a hozzájuk tartozó memetikát. Másokat a városokban található misztikus ládák kinyitásával oldasz fel. A misztikus ládák statikus jutalmakat adnak, tehát alapvetően ugyanazt a garantált tervrajzot kapja mindenki. Azonban csak egyszer szerezheted meg, így nem tudod tovább farmolni további tervrajzdarabokért. A fegyver- és felszerelésládákban alkalmanként teljes tárgyakat kapsz. Ezeket a tárgyakat nem lehet megjavítani, és alapvetően egy ingyenes próba a páncél vagy fegyver, amíg el nem törik. Azonban szétszedhetők, hogy több anyagot kapj a saját tárgyaid elkészítéséhez.
Kalibrálás
A fegyverek és páncélok alapstatisztikái a kalibrálás után nőnek. Az első néhány alkalommal, amikor kalibrálod a felszerelést, csak néhány alapanyagba kerül. Amikor új felszerelésre frissítesz, a régi felszerelésedet szétszedheted, hogy a felhasznált alapanyagok 100%-át visszakapd. Ahogy egyre több tárgyat kalibrálsz, az anyagok ritkábbak lesznek. Minél ritkább az anyag, annál kevesebbet kapsz vissza a szétszerelésből. Javasoljuk, hogy kezdetben csak az alapanyagokkal kalibráld a felszerelésedet. Amint csillagpor-forrást kér, hagyd abba a kalibrálást, és a csillagpor-forrást mentsd el a végjáték felszerelésed kalibrálásához. Továbbá, ha kevés az alapanyagod, akkor a fegyvereket a páncélzat előtt kalibráld.
Modok
Amint fosztogatod a fegyver- és felszerelésládákat a Once Humanban, modokat szerzel. A monolitok és silók kitakarításából is sok modot kapsz. Miután bármelyikben legyőzted a végső főnököt, a főnök egy lebegő szilánkká válik. Amikor odasétálsz hozzá, választhatsz, hogy elköltesz-e egy vezérlőt a maximális lootért, vagy nem költesz semmit, és elveszed a min lootot. A max loot egy maréknyi modot és Stardust Source-t ad, míg a min loot csak néhány anyagot. Ezeket a vezérlőket az endgame-ben használod a silók és monolitok farmolására a „legjobb a slotban” modokért. Szintlépés közben nyugodtan költhetsz néhány vezérlőt max lootra, így szerezhetsz néhány modot a felszerelésedbe. Az alacsony szintű modok is általánosak, és könnyen fel lehet dobni néhányat, ami rád vonatkozik.
Socketing Mods
A modok socketjéhez menj a felszerelésed menüjébe „K”, és minden felszerelési darab bal alsó részén látsz egy mod slotot. Kattints jobb egérgombbal bármelyik gear-darabra, amelyikből hiányzik a mod, és kiválaszthatsz egy modot, amibe socketelhetsz. A modok öt fokozatban vannak normál (szürke), standard (zöld), fine (kék), excellent (lila), és legendary (arany). A kiváló és legendás modok egyedi alaphatásokkal rendelkeznek.
Kezdő fegyverek
A játék elejétől kezdve gyorsan hozzáférhetsz az összes fegyvertípushoz, és mindegyik jó a deviánsok legyőzésére. Néhány lehetőség azonban sokkal jobban takarékoskodik a lőszerrel. Ne feledd, hogy csak azt a fegyvert használhatod, amit a legjobban élvezel, és mindegyiket olcsón elkészítheted, így bátran kipróbálhatod őket.
Rustic Crossbow
A tutorial során készítesz egy Rustic Crossbow-t, és történetesen ez az egyik legjobb fegyver. Ami miatt a nyílpuskák olyan jó választásnak bizonyulnak már korán, az az, hogy a kilőtt nyilakat vissza tudod szerezni. Így ahelyett, hogy folyamatosan lőszert kellene készítened, a kilőtt nyilak nagy részét egyszerűen visszakapod. Az is megtörténik, hogy jó kárt, különösen akkor, ha a headshots az alapvető mobs az elején. Néhány kalibrációval és a számszeríj szintjének frissítésével, ahogy szintet lépsz, könnyen használhatod a számszeríjat a városok és a főnökök tisztázására. A megspórolt puskaport felhasználhatod lőszer készítésére a végjátékban való gazdálkodáshoz.
DE-50 (Desert Eagle)
A Desert Eagle egy erős pisztoly lehetőség a kezdet kezdetén. Adj hozzá néhány kalibrációt ehhez a pisztolyhoz, és a moboknak esélyük sincs. A DE-50-et azután oldod fel, hogy a felszerelés munkapad memetikusra spec-eltél.
Melee
Meglepő módon egy másik nagyszerű kezdő fegyver opció a közelharci fegyverek. A legtöbb közelharci fegyver nagy sebzést okoz és visszalöki/megbotránkoztatja az ellenséget, ami eléggé biztonságossá teszi őket. A játék elején csak deviánsokkal harcolsz, alapvetően zombik formájában. Van néhány repülő csőcselék, amelyekhez érdemes távolsági fegyvert használni, de a többit a közelharc kezeli. Később a deviánsok elleni harc helyett Rosetta katonákkal és keselyűkkel találkozol, amelyek fegyverrel vannak felszerelve, hogy visszalőjenek. Ezen a ponton érdemes egy kicsit eltávolodni a közelharcoktól, és inkább a fegyverekre koncentrálni.
Sniper
A városok biztonságos megtisztítására nagy hatótávolságú egylövetű fejlövésekkel a mesterlövész tökéletes. A mesterlövész feloldásához kicsit több pontot kell költened a memetikus fán. Nyomd meg az „O” billentyűt, és kattints a bal oldali memetikára. Ha már a fán vagy, menj a crafting részlegbe, majd a jobb szélső ösvényen menj le a Long-range Firepowerhez.
Ammo / lőszer
A különböző lőszertípusok kis mértékben növelik az általános sebzést. Az alap rézlövedék nem ad plusz dmg-t, és csak azt engedi, hogy a fegyvered alapsérülést lőjön. A lőszer készítésének korlátozó nyersanyaga általában a sav, és a savat sok mindenre használják a lőszereken kívül. Kerüld a lőpor készítését, hacsak nincs rá szükséged, mert elhasználja a savadat. Bár, ha találsz lőport, nyugodtan használd fel bármilyen lőszer készítéséhez, amire szükséged van. Ahogy haladsz előre a régiókban, elkezdesz olyan ellenségekbe botlani, akik sav helyett lőport adnak a halálukkor. Az ellenségek, akik ezt teszik, általában saját fegyvereket használnak. Lőport a városokban található kis kék tároló ládákban is találhatsz.
„AP” Ammo
Nem szabad „AP” lőszertípusokat készítened. Az AP lőszertípusok csillagpor forrást használnak, ami a fő fejlesztő erőforrás, amit a végjátékban használsz, és több ezerre van szükséged. Az AP lőszerrel elért többlet sebzés nem éri meg egy ilyen fontos erőforrás elhasználását. Az alap lőszertípusokat azonban elkészítheted, amelyek a réz, acél és volfrám lőszerek. A sav és a csillagporforrás fontos endgame nyersanyagok, ezért amikor csak tudod, próbáld meg elkerülni a költésüket.
Blueprints / Tervrajzok
A Tervrajzok a fő módja az új fegyverek és páncélok feloldásának. Találhatsz teljes tervrajzokat, amelyekkel azonnal elkészítheted a tárgyat. Azonban találhatsz olyan tervrajz töredékeket is, amelyek nem biztos, hogy elég töredék ahhoz, hogy feloldd a teljes fegyvert. A misztikus ládák tervrajz töredékeket adnak, és ez mindig elég ahhoz, hogy teljesen feloldd a tervrajzot. Ugyanebből a régióból származó misztikus ládák is adhatnak tervrajzdarabokat egy páncélkészlethez. Ez elég töredéket ad ahhoz, hogy misztikus ládánként egyetlen darabot készíts a páncélkészletből. Ezt arra használhatod, hogy a feloldott réseket két különböző készlet között keverd, így több készletbónusz is aktív lesz. Például, ha a jelenlegi három darabos szetted a nadrággal csizmával és kesztyűvel van, akkor egy második szett sisakját, maszkját és mellkasát is feloldhatod. Ez azért van így, mert a tervrajzdarabok nem a páncélhelyekre, hanem a páncélkészletre jellemzőek.
Wish machine
A Wish Machine egy nyerőgépszerű játék, ahol a Starchromodat játszhatod el a legendás tervrajzok és tervrajztöredékek esélyéért. Amikor először használod a kívánsággépet, kedvezményes árat kapsz, és garantáltan kapsz egy SOCR – Outsider-t. A SOCR – Outsider egy lila rohamlöveg tervrajz, amely rendelkezik a Power Surge fegyvereffektussal, amely fényt ad a támadásaidhoz. Minden héten annyi Starchromot farmolsz, amennyit csak tudsz, hogy megpróbálj egyre több és több tervrajzot feloldani. Amikor a szezon véget ér, megtartod az összes feloldott tervrajzot, amit abban a szezonban szereztél, és a következő szezonban megpróbálhatod fejleszteni őket, vagy megszerezni a hiányzó tervrajzokat.
Wish Machine Blueprint Shop
Amikor a kívánsággéphez lépsz, a „G” billentyűt megnyomva beléphetsz a tervrajzboltba. Itt elköltheted a starchromodat, hogy feloldj bizonyos tervrajzokat, ahelyett, hogy RNG dobásokat spammelnél annak reményében, hogy kapj egyet. A fegyverek ára a legtöbb esetben 8k körül van, a páncélok pedig 3k körül. Sok fegyvert és páncélt megvásárolhatsz a wish machine blueprint shopban, szóval mindenképpen nézd meg, mielőtt a starchromodat a véletlenszerű dobásokra költenéd.
Deviations / deviációk
A Deviationok hasznos barátok, akiket elfoghatsz, hogy harcoljanak melletted, vagy nyersanyagokat gyűjtsenek neked. A deviations három típusa a harc, a terület és a kézművesség. A deviation típusát a jobb felső sarokban található tooltipben láthatod. A harci deviations a bölcsődhöz vannak szinkronizálva, és segítenek neked harc közben. A terület-deviations a területed körül dolgoznak, különböző készleteket szerezve, a padjaidat fejlesztve, vagy a bázisodat védve az ellenségtől. a crafting deviations anyagokat állítanak elő, amikből egyedi tárgyakat és elixíreket készíthetsz. Az elixírek olyan különleges hatásokat adnak neked, mint a megnövelt ugrásmagasság vagy a képesség, hogy pókhálót hagyj magad után, amikor gurulsz. A teljes leírásért, illetve az eltérések elfogásáért, a bölcsődhöz való szinkronizálásukért és az eltérések harcban való használatáért nézd meg a Hogyan Kell Használni a Deviációkat útmutatót.
Early Deviations
Nalcott környékén van néhány hasznos korai deviáció, amit megragadhatsz. Ezeknek az eltéréseknek a megragadása csökkenti az alapanyagok mennyiségét, amelyeket a felfedezés során kell összegyűjtened. Valamint segít az energiatermelésben a bázisod körül.
Dibgy Boy
Egy Digby Boy-t már pusztán az ércek vagy kavicsok bányászásával is szerezhetsz. Az ezüstérc bányászatából nagyobb eséllyel kapsz egyet. Az ezüstérc nagyon hasonlít az ónhoz, de egy enyhe kék árnyalattal. Ha Digby Boyokat találsz, tedd őket elszigetelt biztonsági egységbe, hogy passzívan gyűjthessenek ércet. Az érc megszerzéséhez csak nézz be az elszigetelt biztonsági egység belsejébe, és a begyűjtött ércek a jobb oldalon lesznek.
Logging Beaver
Ha már unod a fakivágást, fogj egy fakitermelő hódot. Ahogy a neve is mutatja, ez az eltérés összegyűjti helyetted a fát, hogy neked ne kelljen. Egy Favágó hódot a Meyers piactól délre lévő dokknál találsz. Ha nem tudod elkapni, vagy szeretnél egy másikat, akkor cserélj át egy másik világba, és nézd meg, hogy ott van-e. A világváltáshoz szükséges teleporter a Meyers Market közepén lévő raktárban található.
Festering Gel
Az első boss legyőzése után kapsz egy Festering Gel-t. Ez a harci eltérés hihetetlenül erős védekezésben. Ha harcban használod, akkor le tudod tenni, mint egy akadályt, hogy helyreállítsa az épelméjűséget és meggyógyítsa a körülötte lévő játékosokat. A Festering Gel-t is eldobhatod, hogy akadályt képezzen ott, ahol földet ér, és visszalökje a környéken lévő ellenségeket. Miután eldobták, továbbra is helyreállítja az épelméjűséget és gyógyítja a körülötte lévő játékosokat. Tehát nagyszerű, ha van egy csapattársad, akit körülvesznek, vagy akinek extra gyógyulásra van szüksége. Határozottan rengeteg gyógyszert és józanságot helyreállító fogyóeszközt spórolhatsz meg vele.
Electric Eel
Egy horgászbotot kell készítened és horgászni menned, hogy elkapd ezt az eltérést, de ez nem egy átlagos hal. Az Elektromos angolna több D elemből áll, amelyeket elektromos áram tart össze. Nem számít a kinézete, a bázisodba helyezheted, hogy növeld az általános teljesítményedet. Ha több napelemmel vagy generátorral rendelkezel, akkor foghatsz még néhány Elektromos angolnát, hogy mindet felturbózd. Energiaközpontonként egy angolnát tarthatsz. Az elektromos angolnákat bármilyen vízforrásból ki lehet halászni.
Vehicles / Járművek
Az Once Humanban a közlekedés fő módja a járművek használata. Van utcai motorkerékpár, retro kupé és hegyi terepjáró (dzsip). A retro coupe a három alapjármű közül a leggyorsabb, egy kétüléses jármű, amelynek csomagtartójában 8 hely van. A motorkerékpár a második leggyorsabb, csak egy személynek tud helyet biztosítani, és nincs csomagtartója. A fő történet küldetés elején ingyen kapsz egy motorkerékpárt. A hegyi terepjáró (dzsip) a leglassabb, de négy személyt tud befogadni, és van egy tizenkét férőhelyes teherautója. A járművet a „G” gomb megnyomásával hívhatod elő. Vezetés közben az „X” lenyomásával válthatsz rádióállomást vagy kikapcsolhatod.
Járművek javítása
A járműved javításához fel kell oldanod a garázs memetikumot a memetikumfáról. Ezután építsd meg a garázst a területeden, majd a garázsban kattints a javítani kívánt járműre és nyomd meg a „G” gombot. A javítási képernyőn megjelenik, hogy mennyibe került, és a javításhoz nyomva tarthatod az „F” gombot. A jármű fizikailag a garázsodban csak az aktív járművedet mutatja. A járművedet a „G” megnyomásával hívhatod elő, hogy körbejárhass. A javításról szóló lépésről lépésre útmutatót a „Hogyan javítsunk járműveket a Once Humanban” című oldalon találsz.
Járművek fejlesztése
Ha azt szeretnéd, hogy a járműveid gyorsabban menjenek és tartósabbak legyenek, akkor fejleszd a bennük lévő alkatrészeket. A járművek alkatrészeinek frissítéséhez a memetika fára kell menned. A garázs memetika alatt tudod feloldani a járműmódosítás I és a járműmódosítás II fákat. Ezeknek a fejlesztéseknek az elkészítéséhez magasabb szintű anyagokra van szükséged, amelyeket a történet előrehaladtával találsz meg. Ha már feloldottad a vehicle modding memeticset, menj be a garázsba, és válaszd ki a járművet, amit fejleszteni szeretnél. Ezután kattints arra az alkatrészre, amit ki akarsz cserélni a járművön, és készítsd el a továbbfejlesztett változatot.
Járműalkatrészek
A jármű minden egyes alkatrésze egy adott statot frissít a járműhöz. A jármű váza tartósságot ad neki, így nem törik olyan gyorsan. A gumiabroncsok javítják a jármű kezelhetőségét, hogy könnyebben irányítható legyen. A motor határozza meg a jármű sebességét, mert sosem lehet elég gyorsan menni. Az üzemanyagtartály határozza meg, hogy mennyi üzemanyag fér el benne, hogy ne kelljen annyiszor megállni tankolni. Ha csak egy fejlesztést engedhetsz meg magadnak, akkor egyértelműen a motor a nyerő, mivel a sebesség segít a legtöbbet a felfedezésben és az utazás során.
Különleges járművek
A szezon későbbi szakaszában feloldhatsz egy pickupot és egy kaptár teherautót, amire ráépíthetsz egy kocsit, amivel közlekedhetsz. Így lehet egy mezőgazdasági teherautód extra ládákkal, amiket zsákmánnyal tölthetsz meg, vagy összeállíthatsz egy automata tornyokkal borított teherautót, amivel mindent megölhetsz, ami mellett elhaladsz.
Exploring / felfedezés
A Once Humanben folyamatosan új régiókat és városokat fedezel fel. Íme néhány tipp, hogy a felfedezés zökkenőmentesen és hatékonyan menjen.
Map / térkép
A térkép rengeteg információt és eszköztípust/szűrőt ad. Egyszerre követheted a fő küldetést, a mellékküldetést, egy várost és egy jelzőt, és mindegyiket különböző színűként láthatod a minitérképeden. Ha középre kattintasz a térképen, akkor egy jelölőt is elhelyezhetsz, és választhatsz néhány szimbólum közül, valamint nevet is adhatsz neki. Ha világeseményeket látsz a térképen, akkor ingyenesen teleportálhatsz egyenesen oda.
Teleporterek
Nalcott mindenhol vannak teleporterek, amelyeket aktiválhatsz. Bárhonnan teleportálhatsz a bázisodra 10 perces lehűléssel, de előtte mindenképpen nézd meg a térképen, hogy vannak-e a közelben teleportálók. Mindig próbáld meg a közeli teleportereket megragadni, mielőtt elhagysz egy területet, így ha a jövőben vissza akarsz vagy vissza kell térned, akkor megteheted. Vannak szezonális utazási küldetések is, amelyek az aktivált teleporterek mennyiségéhez kapcsolódnak, így bármelyiket megragadhatod, amit az utad során látsz.
Csettintés
A „Q” megnyomásával csettinthetsz az ujjaiddal, hogy felfedd a közeli zsákmányt, és a falakon keresztül piros jelzőket jelez a ládákhoz. Ez sokat segít, amikor a városokban elrejtett ládákat keresel. Továbbá, ha a kis kör a Cradle (hátizsák) jobb felső részén fehéren villog, mindenképpen keress egy olyan helyet, ahol a leggyorsabban villog, és csettints az ujjaiddal, hogy felfedd a morfikus ládát. Öld meg a morfikus ládát további zsákmányért és egy Deviation esélyért.
Gliding / sikló
Ha bármikor leesel, vagy le akarsz ugrani egy magas pontról, akkor a „Space” billentyűt megnyomva hívhatod a madarat. Megkapaszkodsz a lábába, miközben ő siklik a levegőben. A „Space” billentyűt újra megnyomhatod, hogy elengedd és/vagy újra elkezdj siklani. Ha nem így teszel, eltörheted a lábad, vagy akár le is eshetsz.
Tábor
A táborhelyet respawn pontként használjuk, és a városokon vagy a felfedező területeken kívül helyezhetjük el. A táborhely elhelyezéséhez nyomd meg a „T” billentyűt, és keress egy olyan helyet, ahol el tudod helyezni. Ezzel sok időt spórolhatsz meg, mivel nem kell visszarohannod a városba vagy területre, ahol meghaltál. A táborhely segítségével több lőszert is készíthetsz, vagy útközben ételt és vizet főzhetsz.
6 hetes ciklus
Az évad előrehaladtával egyre több régió nyílik meg, és új világesemények jelennek meg. Minden évszaknak van egy témája, és az évszak végén mindent megtartasz, kivéve a szintedet, az energiádat, a térkép felfedezésének előrehaladását és az évszakos kihívás előrehaladását. Néhány dolgot azonban örökre elmenthetsz az Örökországban.
Hát, mindezek elolvasása után nyugodtan kijelenthetjük, hogy már nem vagy kezdő. Az ijesztő az, hogy ez még csak nem is minden, amit a játék kínál. Vezethetsz egy kereskedelmi központot is, vadászhatsz morfikus ládákra, rejtvényeket oldhatsz meg, összegyűjtheted az összes deviációt, farmolhatsz monolitokat és silókat, farmolhatod a LEA Research Labot, felveheted a harcot a Forsaken monolitokkal, és még sok minden mást. A lehetőségek végtelenek, de a Once Human kezdő útmutatója itt véget ér, használd fel a tanultakat, hogy segíts megtisztítani Nalcottot a csillagporral fertőzött deviánsoktól, akik a városokat és falvakat sújtják.